Aşk-İlişkiler Evlilik

Düğün ve Düğün Yemeği Seçimi…

Düğün Yemeği Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler...

Düğün Düğün Yemeği Secimi;Düğün Yemeği Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer düğünüz de yemek yemekli bir düğün düşünüyorsanız sizlere faydası olabilecek bir kaç faydalı ip ucu …

Düğün yemeğinizi emanet edeceğiniz firmayı seç­mek İçin kendinize zaman tanımalısınız. Birden fazla firmayı ziyaret etmenizi ve işlerinin kalitesine ve portföyleri­ne yakından  göz atmanızı tavsiye ediyoruz.Bu sayede fiyat piyasa araştırması yapmış olursunuz hemi seçenek şansınız artar hemide kesenize bütcenize hangi organizasyon yemek firması uygunsa onunla anlaşabilirsiniz…

Bir karara vardığınız zaman da, el sıkışmadan önce dikkat etmeniz gereken ayrıntılar var: Yiyecekler, içecekler, dekoras­yon, mobilya, malzeme, personel ve yemeklerin teslima­tı gibi her türtü detayın anlaştığınız fiyata dahil olup ol­madığını mutlaka öğrenin bu sayede sonrdan başınız ağrımaz hemide düğün yada nişan da aksaklık çıkma riskini mnumuma indirmiş olursunuz! Aynça mekan dekorasyonu ile uyumlu olması için ne tür servis tabaklan kullandığı­nı, renklerini ve malzemesini (inoks, gümüş ya da porse­len olabilir)’de öğrenmelisiniz.

 

Miktar az olsa bile çeşitliliğe önem vermelisiniz, Antre, ana ye­mek ve tatlılarda mutlaka birden fazla alternatif koymalısınız, ör­neğin antre olarak kişler, hamur işleri, tuzlu tartlar, şarküteri gı­dalar ve balık filetolarını seçilebilirsiniz. Ana yemek olarak da et, vejataryen olanlar için de sebze yemekleri yer almalı. Pastadan önce konuklarınıza sembolik bir tatlı ikramı olarak turta, serbet yada soğuk bir dondurma veya meyve salatası da sunabilirsiniz.

 

Sürekli yemeklerle ilgilenen bir şef büfenize canlılık katacaktır. Mönüye konuk istediği anda hazırlanabilecek bir antre koyun. Örneğin yeşillikli füme mersin balığı filetosu. Şef bu antreyi hazırlarken davetlilerde nasıl hazırlandığını öğrenmek isteyecek dir. Böylece konuklarınızın gözünde büfenin daha ayrıcaklıklı ve ori­jinal görünmesini sağlayabilirsiniz. Balık yerine etli mantar dol­ması ya da kabak carpaccio da koyabilirsiniz.

Yemeği sunumu bütünler. Elbette sunum günün trendlerini de yansıtmalı. Farklılıktan yanaysanız .
ana yemek olarak siz de Uzakdoğu mutfağını ya da egzotik yemekler tercih edebilirsiniz. Ancak bu seçimi yaparken konuklarınızı da göz önünde bulundurmalısınız.

Fazla gereğinden büyük tabak kullanmayın. Böylece servis tabaklarınız daha dolu görünecektir. Transparan tabaklar hem tüm büfe ile uyum sağlayacaktır, hem de yemeklerin renklerini beyaz porse­len tabaktan daha çok ön plana çıkartacaktır. Sofra örtünüzün rengini düğün temanıza göre belirleyebilirsiniz. Lame ya da bo­re renkli sofra örtüsü modenvbir hava yaratırken, jakarlı bir ör­tünün üzejjne tül örtüsü de ihtişamlr bır düğün için mükemmel bir seçim olacaktır bunu göz ardı etmeyin deriz…

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı