GüzellikSaglık

Kepeğe Dogal Yöntemlerle Dur Demek İçin

Kepeğe karşı çeşitli çözüm yolları yöntemleri…

Saç derisi problemi olan kepekle mücadele için bitkisel çözüm yollarını deneyebilirsiniz.

Hekimlik dünyasında “pitiriyazis kapitis simpleks” tanımlanan kepek, bayanlarda da erkeklerde de problem haline gelebiliyor .

Bazen şampuan değiştirmekten bazen yogun zamanlarda görülmüş olan saçtaki kepeklenmeye karşı, ilaçlar haricinde bitkisel çözüm yollarındanda arasıra faydalanma imkanınız var.

Çoğunlukla stresli kişilerde görülmüş olan kepeğe karşı, 4 değişik yöntem

Kepeğe Dogal Yöntemlerle Dur Demek İçin

LİMON SUYU

Kepek problemi çözebilmek için limon suyunu saçlarınızın köklerine masaj yaparak sürebilirsiniz. Hemi kepek problemi çözebileceğiniz şeklinde; saçlarınızın güçlenmesini de sağlarsınız. Bu işlemi yapmadan evvel saçlarınızı şampuanla güzelce yıkamayı ihmal etmeyin.

SİRKE

Kepekle karşı mücadele için yöntem 4. ise sirkedir. Kokusu sebebiyle çokta tercih edilmeyen fakat etkili bir çare olan sirke, kepekle mücadelede olduğu kadar saçları da kuvvetlendirir. 1 çay bardağı su ile 1 çay bardağı sirkeyi karıştırıp şampuan şeklinde saçlarınıza tatbik edin ,bu karışımın saç diplerinize tamamıyle kadar girmesini sağlayın.

Bu işlemin ardından saçlarınızı güzelçe yıkayın oksa kokusu etrafınızdaki insanları rahatsız edebilir.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Kepeğe karşı çözümlerden biriside de Hindistan cevizi yağıdır. Kepekle mücadelede etkili olan hindistan cevizi yağını duşa girmeden başlangıçta saç derinize masaj yapmak zorundasınız uygulayın. Otuz dakika bekledikten itibaren ılık suyla saçlarınızı sudan geçirin.

 

MAYONEZ

Evet mayonez kepeğe karşı oldukca etkili bir çözüm yöntemidir . Saçlarınızı şampuanla tamamıyle yıkadıktan itibaren saç diplerine mayonez tatbik edin. 30-40 dakika kadar bunu bekledikten sonrasında saçlarınızı temiz şekilde birdaha güzelce yıkayın.

Kepeğe Dogal Yöntemlerle Dur Demek İçin

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı