İcatlar&Buluşlar

Akıllı Kilit,Profesyonel Notebook,Yapay zeka’ fabrika,Akıllı Kulaklık….

Akıllı Kilit,Profesyoneller için notebooklar,Yapay zeka’ fabrikalar,BackBeat Sense Kulaklık

İşte yakın bir gelecekte hayatımızı değiştirmeye başlayacak teknolojik gelişme;Akıllı Kilit,Profesyoneller için notebooklar,Yapay zeka’ fabrikalar,BackBeat Sense Kulaklık

Kevo Akıllı Kilit

Akıllı kapı kilidi olarak satılan Kevo’nun en önemli özelliği hemen hemen tüm kapı ve kilitler ile uyumlu olması. Çünkü Kevo’yu aldığınızda tüm kapı kilit mekanizmasını değiştirmek yerin kapının içindeki üst kısma takıyorsunuz. Daha sonra Kevo uygulaması sayesinde kapınızı uzaktan açık kapatabiliyorsunuz. Cihaz evdeki WiFi ağından internete bağlı olduğu için dilerseniz siz çok uzaktayken kapıyı bir başkası için de açabiliyorsunuz. Yeni kilit Bluetooth üzerinden giyilebilir cihazlar ile de çalışıyor. Kapının önüne geldiğinizde otomatik olarak kilidi döndürmeye başlayabiliyor. Fiyatının 170 ila 220 dolar arasında olması bekleniyor.

Profesyoneller için notebooklar

Her ne kadar son kullanıcılar artık daha fazla tablet ya da akıllı telefon satın alıyor olsa da iş dünyasının notebook ihtiyaçları artarak devam ediyor. HP tarafından sunulan EliteBook Folio, 4K görüntü kalitesine sahip ince ve hafif bir ürün. 12.4 mm kalınlığında olan ürün 1 Kg’nın altında. 12.5 inç ekrana sahip olan yeni bilgisayarın bu ekranı 180 derece yatarak bir tablete dönüşmesine izin veriyor. Windows 10 işletim sistemi ile birlikte gelen EliteBook Folio üzerinde Thunderbolt 3 destekli iki adet USB-C girişi bulunuyor. Yeni cihaz güç koruma modu sayesinde 10 saatte kadar çalışma performansı sunabiliyor.

Ses performansıyla dikkat çeken kulaklık:BackBeat Sense

Azami 2,5 saat gibi kısa bir sürede şarj olan BackBeat Sense, üzerindeki sensörler sayesinde daha uzun süre performans sergiliyor. Bu sayede pil ömrünü koruyan BackBeat Sense; hafifliği ve ses performansıyla da dikkat çekiyor. BackBeat Sense, kendinden ayarlı hafızalı köpük kafa bandı ve kulak yastıkları ile kullanıcılara maksimum konfor sağlıyor. Gelişmiş Bluetooth özelliği sayesinde iki farklı cihaza aynı anda bağlı kalabilen BackBeat Sense ile telefonunuza gelen çağrıları anında cevaplayabiliyorsunuz. Plantronics Find MyHeadset uygulaması sayesinde kulaklığınızı en son nerede bıraktığınızı kolayca bulabiliyorsunuz.

Yapay zeka’ fabrikalara geliyor

Yapay zeka’ fabrikalara geliyor evet yanlış duymadınız bu fabrikalar yakında gercek olcak. Ses performansıyla dikkat çeken kulaklık Koku yayan alarmlı saat Nesnelerin interneti konusunda önemli projeler ortaya koyan Wi-Next, endüstriyel kalite kontrol ve kestirimci bakım için IBM analizlerini sistemlerine entegre edecek. Bir kısmı yapay zeka altyapısına sahip yeni özellikler gıda üretim ve tüketici elektroniği üreticilerine son derece hızlı üretim hattının sorunsuz şekilde çalışmasını sağlamak için özel olarak tasarlandı. IBM ve Wi-Next işbirliği endüstriyel alanda nesnelerin interneti teknolojileri sayesinde verilerin toplanarak analiz edilmesiyle beklenmedik problemleri önleme ve üretim hattından sonra elde edilen tüm ürünlerin aynı niteliklere sahip olmasını sağlama konularında önemli aşamalar kat edileceğine dair işaretler veriyor.

Gıda sektörü için fırsat yaratabilir.

Wi-Next özellikle gıda ürünleri ve tüketici elektroniği ürünleri başta olmak üzere endüstriyel alanda veri toplama konusunda cihaz ve yazılım geliştiren bir şirket olma özelliği taşıyor. Örneğin, şişelenmiş su üretim hattında her bir şişenin doldurulması kontrol edilirken sensörler fabrikada yer alan Wi-Next Wi-Fi bağlantı noktası üzerinden bu bilgiyi Wi-Next yazılımına gönderebilme özelliğine sahip. Wi-Next tarafından oluşturulan altyapılar makineler arasında oluşturulan bir köprü veya ihtiyaçları karşılayan ağ ve analiz altyapısı olarak kullanabiliyor. Şirketler Wi-Next ile elde edilen verileri geleneksel veri tabanlarına ve kurumsal kaynak planlaması sistemlerine yönlendirebileceği gibi API aracılığıyla bulut servislerine gönderebiliyor. Elde edilen veriler analiz edilerek sonuçlara göre veya gerçek zamanlı olarak fabrikada neler olduğunun takibinin sağlanmasına yardımcı olabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı