Aşk-İlişkiler Evlilik

Balayı ve Balayı Planı

Balayı Balayı Planı Balayı Planında Dikkat Edilecekler

Balayı Balayı Planı Balayı Planında Dikkat Edilecekler , Güzel Bir Balayı Planı Nasıl Olmalı Nelere Dikkat Edilmeli…

İşte mutlu son ve balayı… Şimdi yeni bir hayata başlıyorsunuz. Hayatınızın en güzel tatiline, balayı yolculuğuna çıkıyorsunuz.,. Nereye? Ba­layı seyahatlerinde genellikle bol güneşli beldeler ilk tercihtir.

El­bette farklı beklentilere de cevap vermeli seçilen yer… Kuşkusuz okyanusta bir ada, plajları ve uçsuz bucaksız kumsalları, renga­renk mercanları ve süslü püslü balıklarıyla sualtı dünyası, tropi­kal bahçeleri, coşkulu müziği, yerel tatlan ve baştan çıkarıcı pa­zarlarıyla en ideal balayı seçeneğidir…

Kimi çiftler baş başa kala­cakları romantik bir ‘yeryüzü cenneti” arar, kimileri eğlencesi bol, hareketli yerlerden tat alır, kimi çiftler ise macera dolu bir yolculuğu tercih ederler. Bunların hepsi o cennet adalarda yari Uzaklardaki bazı adalara direkt uçak seferleriyle, bazılarına ise aktarmalı seferlerle gidebiliyorsunuz. Akdeniz adalarına ya uçak ya da gemi seferleriyle ulaşabiliyorsunuz. Ama hazırlıklar ye ko­şuşturmalar arasında bir başka stres daha yaşamamak için bala­yı seyahatini bırakın acenteniz organize elsin.

Herşey bitti muhteşem bir düğün yaptınız ve sıra geldi balayı planına nasıl yapacagınız konusunda emin değilsiniz.Valizinizi gereksiz eşyalarla doldurmanız için yapmanız gerekenleri sizler için bir araya getirdik.

Düğünün ardından eşinizle beraber dinlenmeyi ve rahatlamayı düşlüyorsunuz. Bunun için sorunsuz ve kusur­suz bir balayı planlamanız gerekiyor. Planınızı yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Hangi otelde, hangi ülkede ya da hangi aktivitelerin ağırlıkta ol­duğu bir balayı düşlüyorsunuz? Az sonra okuyacağınız sa­tırlar mükemmel bir balayı hazırlığı için sizlere yardımcı olacak püf noktaları kısa kısada olda sunuyor umarız işinize yarar…

Tropik ada, deniz tatili, şehir, dağ gezisi, safari veya çöl…Müstakbel eşinizle konuşup bir mutabakata vararak ne tür bir balayı istediğinizi belirlemeniz, gideceğiniz yeri seçmenize de yardımcı olur. Eşlerden birinin sıkıiabileceği bir tür yerine, her ikinizin de ortak noktalarınıza hitap edecek bir tatilde anlaşmak kuşkusuz ki en idealidir.

Hava, sevdiğiniz hava şartları balayı seçiminizde önemli rol oynar. Destinasyonunuzun rüzgarlı olup olmadığını, yağmur sezonunu, aşırı sıcakların hangi tarihler arasında olduğunu ve deniz suyu sıcaklığını öğrenin.

Turizm sezonunun açık, hava sıcaklığının ideal ve kalabalığın yoğun olduğu bir zamanda mı yoksa sezon dışı bir tarihte, daha uygun fiyatlarla daha az kalabalıkta mı ha­layına gitmek stedinize karar verin. Kış aylarında Güney Yarım­küreye kaçma şansınız her zaman mevcut olsa da. bu tür seçim­ler için bütçenin belirleyici olduğu da bir gerçektir.

Balayında dalış yapmak istiyorsanız, okyanus akıntısının fazla olduğu Meksika gibi destinasyonları bala­yı listenize almayın. Golf, kayak, scuba diving, şnorkelli dalış ve tırmanış gibi aktiviteier için bu konuda uzmanlaşmış noktalan tercih edebilirsiniz.

Balayı bavulunuzu hazırlamadan önce yapmanız gereken ilk şey gideceğiniz yerde ne gibi aktivltelerde yer alacağınız konusunda ilgilenmek bu konuda bilği toplamak olmalıdır. Doğa yürüyüşü yapacaksanız yanınıza ala­cağınız ayakkabılar değişecektir veya herhangi bir spor ile uğra­şacaksınız o dalda elinizdeki ekipmanları yanınızda götürmeniz gererekebilir.

Kalacağınız süreye orantılı olarak bavulunuzun boyutunu belirlemelisiniz ki, son dakikada çok sevdiğiniz kıyafet­lerinizi havaalanında bırakmak durumunda kalmayın.

Gittiğiniz yerden hediyelik eşya getirmeyi düşünüyorsanız, kıyafetlerinizi yerleştirdikten sonra hediyeler için biraz daha yer kalması gerek­tiğini hatırlatalım…

Balayı seyahatleri, turizm sektörü içinde “münferit seyahatler” kategorisinde yer alıyor.Acentaya gittiğinizde seyahatinizin bir balayıseyahati olduğunu söyleyerek işe başlayın.Böylece balayı paketlerinden de yararlanabilirsiniz.

Meteorolojiden gideceğiniz yerin havasıyla ilgili bilgi aldıktan sonra hırka, kazak veya ceket alacaksanız mutlaka her kıyafetinizle uyumlu olabilecek renklerde olanı seçin, Böyiece daha az eşya taşırsınız bu size büyük bir rahatlık sağlayacaktır…

Deniz kenarında veya cruise gemiler ile tatil yapmak isteyenlerin, güneşten kavrulmamak için koruyucu kremleri mutlaka yanları­na almaları gerekiyor. Güneş ışınlarından etkilenmemek için şap­ka ve güneş gözlüklerinizi de unutmayın. Plajda giyeceğiniz par­mak arası terlikleriniz de çoğu zaman evde unutulan eşyaların başında geliyor. Yürüyüş meraklısı çiftler için özel ayakkabılar dan sonra omuza aşılabilecek çantalar ve su mataraları ‘önem ta­şıyor. Yürüyüş yapacağınız yere göre özel yağmurluklar ve pantolonlar götürün.

Banyo eşyalarında günlük yaşantınızda kullandığınız malzemele­ri yanınıza almanızı tavsiye edebiliriz. Günün her anında ihtiyaç duyabileceğimiz diş fırçası ve macunu, diş ipi  lens kullananlar için lens kabı ve yedek suyu, deodorant, tarak, ağız gargarası mutlaka yanınızda olmalı.

Dikkat:Otel secimi yaparken kendinize mutlaka bir kaç opsiyon bırakın bu otel secimi yaparken daha rahat ve esnek seçim yapmanıza yardımcı olur bu balayınızın en önemli ayrıntlarındandır eğer kötü bir otel secerseniz tüm balayınız kötü etkilenebilie o yüzden bu konuya büyük önem göstermeli gerekirse profosyonel destek almalısınız.

Karşılaşabileceğiniz olası ufak tefek yaralanmalar ve kesiklere karşı yara bantları, ağn kesiciler ve eğer reçeteli ilaç kullanıyorsanız ilaçlarınızı reçetesiyle birlikte yanınıza almayı unutmayın. Nadir de olsa bazı ülkelerin gümrük­leri valizinizdeki ilaç reçetelerine göz atmak isteyebilir. Ayrıca, kaşıntı giderici ve güneş yanmasına karşı kullanabileceğiniz kremler ve anti-bakteriyel mendiler yanınızda olması gerekenle­rin başında geliyor.

Pilaj kenarında ulanırken okuyacağınım en sevdiğinim yazarın ro­manı veya aylık takıp ettiğinim dergiler zamanınızı güzel geçirme konusunda sizlere büyük yardımcı  olacaktır. Dünyanın neresinde olur sanım olun mutlaka fotoğraf makinenizi yanınızda götürün, Eşinizle beraber geçireciğiniz bu güzel zamanı ölümsüz kılmak adınamakinanız  için gerekli olarak şarj aletleri, film, ekstra pil veya lıafıza kartını da yanınıza almayı unutmayınız.

Sıcacık bir güneş, harika- kumsallar, masmavi bir deniz… Belki de en dinlendirici halayının tanımlaması bu üç kelimede  gizlidir:. Deniz, kum, güneş…. Aradığınız bu üçlüyse işte size dünyanın en romantik bir kaç  adası…

Tahiti

Tahiti Pamiyelerin gölgelediği beyaz kumsallar Kristal pırtltısında günler, rengarenk bir sualtı dünyası ve efsanevi si­yah incileri ile ideal bir balayı beldesi. İsterseniz bu yeryüzü cennetinin nimetlerini tadabilir, denize girip kumsalda tem­bellik edebilirsiniz. Ya da su sporlannı deneyebilir ve diğer adalara uzanarak, dilerseniz bölgenin doğal güzelliğini keş­fe de çıkabilirsiniz. Burada egzotik bir mutfağın tatlanyla da tanışma olanağı bulacaksınız. Aynca başkent Papeete’den tekneyle diğer adalara da ulaşabiliyorsunuz. Boyunlannda çiçeklerden kolyeleriyle Tahitîli dansçılann renklendirdiği kutlamalar ve ünlü yerel pazarlan aktivite seçenekleriniz.

Bora Bora

Bora Bora Fransız Polinezyasmın en güzel üçüncü adası “Pasifik Kraliçesi” olarak anılan Bora Bora denize uzanan kazık üzerindeki bungalovların ilk uygulandığı yer. Bu yüzden adada düzenlenen turların çoğunda dalış da yer alıyor. Aynca adayı helikopter turu ile keşfedebilirsiniz…

Moorea

Fransız Pollnezyası’nın en güzel üç adasından biri olan Moorea  Tahiti’den de rahatça görülebiliyor. Palmiyelerin gölge­lediği plajları, turkuaz lagünleri, tropikal bahçeleri, rüya gibi koylan. denize uzanan romantik bungalow’lan, sualtı zen­ginliği ve yerel mutfakların değişik tatlarıyla balayı çiftleri için bir yeryüzü cenneti adeta. Volkanik dağlar ve cennet bahçeler arasında balaymızı geçirirken unutmayın ki Moore- a’da görülecek ve yapılacak çok şey var: Adalann en ünlü dövmecisi burada… Paul Gauguin Müzesinin yanında muh­teşem bir botanik bahçesi var. Tiki Theater Vıllage’da sergi­lenen renkli gösteriler de kaçınlmamalı. Yerel pazarlar ile ahşap heykellerin sergilenip satıldığı Galene Api’ye de mut­laka uğramaksınız. Adayı at üzerinde veya 4×4’lerie tur ata­rak ya da tekneyle denizden keşfe çıkabilirsiniz.

Cruis İle Raiatea Tahaa ve Moorea

Bu cennet adaların tadına, her biri okyanusları aşan birer lüks tatil köyü olan cruise’larla balayı yaparak da varmak mümkün. Böylece uğradığınız her adada çiçekler ve şarkı­larla karşılanarak valizinizi hiç açmadan lüks bir gemide ha­layınızı geçirebilirsiniz. Gemi yol alırken de aktiviteleriyle za­manın nasıl geçtiğini fark ettirmiyor bile. Eğlenceler, şık bu­tikler. oyun salonları, güzellik merkezi, yüzme havuzu, res­toranları, barları ve gün boyu servis veren kafeleri ile masal gibi br yolculuk…

Martinik

Küçük Antiller’de konumlanan Martinik doğası, kulaklardan eksilmeyen müziği ve güleryüzlü insanlarıyla büyüleyici bir volkanik bir ada ve tam bir çiçek cenneti: Verimli topraklannda 500 orkide türü yetişiyor. Kuzeydeki tropikal ormanlar, adanın sönmüş yanardağlarına kadar tırmanıyor. İç bölgelerde muz ve şeker kamışı tarlaları uzanıyor. Güney kıyılarında birbirinden güzel plajlar sıralanıyor. Dalış yapıyorsanız: St. Rene Koyunun derinliklerinde, bir gemi mezarlığı var. Salines Koyu ise. bembeyaz kumsallan, gölgeleri denize düşen dev hindistancevizi ağaçlan ile tam bir tropik cennet. Günlük turlardan birine katılabilirsiniz.

Bahamalar

Bahamalar Küba’nın kuzeyinde okyanusa dağılmış irili ufaklı 700 adadan oluşan Bahamalar, turkuaz sulara serpiştirilmiş inci tanelerine benziyor. Başkent Nassau, topluluğun en Önemli adası olan New Providence Adası; buradan bütün adalara ulaşmak mümkün. Balık çeşitlerinin ağırlıkta olduğu Bahama mutfağının en önemli sebzesi, salatalık. Bacardi romuyla hazırlanan kokteylleri ise harika!

Havana

Havana Karayipler’in en büyük adası olan Küba, dünyanın en güzel denizlerinden birine sahip. Bir tarih, kültür ve salsa cenne­ti olan adaya güneşin, denizin ve zevkin ülkesi de deniyor. Zira muhteşem plajları, tropikal iklimi yanında havaya ko­kusunu salan Havana puroları, Eski Kerrt’in rom kokan dar sokakları, salsanın egemenliğindeki egzotik geceleri ile hayli renkli bir hayatı var Küba’nın. Ayrıca La Habana Vieja, yani eski kent, Havananın  ünlü puro imalathanesi Partagas, geçmişin ihtişamını yaşatan saray-otelleriyle farklı bir balayı beldesi. Marimelena, Guasabacoa ve Araresde en güzel koyları.

Bali

Bali Asya bölgesini en güzel tatil destinasyonlarının başında geliyor bali muhteşem denizi doğası ile sizleri büyüleyebilir.Endonezya takımadalrının en gözdelerinin başında geliyor Bali muhteşem ormanları el değmemiş dogası el dokuması kumaşarı muhyeşem plaşları ile mükkemmel bir secim.

Mauritus

Hint Okyanusunun güney batısında, mercan kayalıklan kuşağında yer alan bu ada oldukca güzel bir ada, Paul ve Virjini aşkına sahne olmuştu. Şimdi tropikal bitki örtüsü, gümüş kumsallan, turkuaz la­günleri, macera yaşatan zengin doğası, çok renkli kültürel yapısı ve elbette mutfağı ile balayı düşlerinin yıldızı. Adalıların “sağa” diye adlandırdıkları ve duygularını müzik, dans ve  şiirle ifade etme biçimleri burada tatilin de rengi. Bütün oteller ve tesisler begonyalar ve hindistancevizi ağaçlarıyla bezeli bahçelerinden spa merkezlerine kadar inanılmaz bir lütel yarışında.Tercihlieriniz listeniz arasında ön sıralarda olmalı

Madagaskar

Madagaskar Hint Okyanusunda konumlanan, kızıl topraklan nedeniyle O “Büyük Kırmızı Ada” diye de adlandınlan Madagaskar etnik kabileleri, gizemli inançlan ve ritüelleri, oyuncaktan hasır sepetlere kadar uzanan rengarenk el sanatlan ve al­tın kumsallan ile masalsı bir balayı sunuyor. Doğuda Itasy Gölü’nün yer aldığı volkanik arazi; dalış meraklıları için gü­neydeki Iföty mercan kayalıkları ve Isalo Milli Parkı; batıda geleneksel balıkçı kasabaları ve rüya gibi kumsallarıyla Dünya Kültür Mirası listesine alınan Morondavo, kuzeyde kolonyal yapılan ve kuytu limanıyla Diego Suarez; Ambre Dağı eteklerindeki yağmur ormanları, altın kumsallanyla Nosy Be Adası ve volkanik Mitsio takımadalan gezip görü­lecek yerler.

Filipinler

Filipinler Büyük Okyanusta 7107 adadan oluşan ve 111 etnik grubun yaşadığı Filipinler, Güneydoğu Asya’nın turizm açısından en bakir bölgelerinden. Yüzer restoranda yemek yemek, geleneksel balıkçı tekneleri “bankalar, usulca denize dokunan Loboc ırmağı, doğa turlarına çıkacağınız rengarenk   jepney’ler, Dünya Küftür Mirası listesine alman yeşil pirinç  tarlaları… Başkent Manila hareketli hayatıyla, renk ve kounun hakim olduğu Bagui semt pazarlanyla; Cebu adası ise  alışveriş merkezleri ve mercan resifleri arasında bembeyaz kumsallarda konumlanan resordanyla turistlerin gözdeli Ama doğal yaşamı solumak için Bohol Adası ideal!

Yeni Zellanda

Yerkürenin en güeyde bulunan en güzel destinasyonlarından birisi iklimi ise oldukca ılman bşakenti Welliğton alış veriş için oldukca güzel  su altı dünyası ve dünyanın en büyük mercan kolonisi ise görülmeye değer.Maori kültürünün merkezi sayılan Rotorua ise volkanik dağları ile volkanik gölleri ve tüten gayzerleri ile tanınyor.

Mayoka

Mayoka Akdenizin ortasında bir gurup adadan oluşan bu adalar toplulugu balayı tatili için oldukca gözde destinasyonlar arasında yer alıyor.Yeldeğirmenleri ve farklı mimarisiyle köyleri, denize dimdik inen felezieri, koyları, plajları ve tarihi yapılarıyla konuklarını karşılıyor. Buradan carn ve seramik aksesuarlar, zeytin ağacından yapılma objeler, deri giysi ve ayakkabılar satın alabilirsiniz. Ama daha ilginç şeyler arıyorsanız mutlaka bit pazarlarına uğramalısınız, dalış dahil tüm su sporlarından golfe, at ve bi­siklet turlarından tekne gezilerine her türlü sportif aktiviteyi yapabilme İmkanınız var.

Londra

Londra Avrupa’ya has bir karizmanın yanı sıra dünya çapında bir  alışveriş ortamı ve mutlaka görülmesi gereken müzelere sahip olan bir kent arıyorsanız doğru adres Londra İstanbul’dan Avrupa’ya yapılan en uzun mesafeli uçuşlardan biri olsa da yine de oldukça yalan bir kent olan Londra, mimarisi parklan ve putlarıyla kenefine romantik ve çekici bir karakter kazandırıyor.

Prag

Prag Balayı seyahatleri için Prag çok doğru bir destinasyondur. Kuieli kaleleri, parke taşlı sokaklan. üzeri köprülerle dolu nehri, çeşitli kültürel etkinlikleri müzeleri, restoranları çarşıları,parkları  ve daha nice özellikleriyle Prag, dünyanın en romantik, gizemli ve güzel şehirlerinden birisi. Sadece parke taşlı sokaklarında el ele gezintiler yaparak bile Prag’ın büyüsünü keşfetmeniz mümkün.

Monaco Monte Carlo

Monaco Monte Carlo’nun etkileyici tarihi Monte Carlo’yu dünyanın en göz ka­maştırıcı destinasyonlanndan biri haline getirdi. Formula 1 yarış­tan. kraliyet ailesi, ünlü isimler ve elbette casinolar… Birçok ün­lü filme konu olan Monte Carlo’da eğlencenin sonu yok. Monolit Kayası etrafında yürüyün ve öğle yemeği için Castleroc’da mola verin pastel rengi evlerin arasında eşinizle gezerken okyanus müzesinide ziyaret etmeyi unutmayınız…

Eğer gösterişli arabalan seviyorsanız. Monte Carlo’nun yeraltı oto  parklarına doğru yol alın. Bu arada Monaco’nun metrekare başı­na en fazla Ferrari düşen ülke olduğunu hatırlatalım.

Kahire Mısır

Kahire Mısır Nil nehrinde dolaşmak, develerle seyahat etmek. Osmanli  ürünün etkilerini gözlemlemek, tarihi duyumsamak bir medeniyet olan Mısır’ın efsanelerle dolu kültürünü hissetmek istiyorsanız Kahire’ye gidebilirsiniz. Eğer tarih alışverişinden sıkılırsanız dilediğiniz anda Sharm El Shaki. Hurghada gibi dalışın öne çıktığı kentlere de kolayca ulaşabilirsiniz.Bu kentlere Kahire’den her gün birkaç sefer düzenleniyor.

Amalfi

Amalfi  Yaz sonunda evleniyorsanız, balayınızı eylül başında Amalfi de geçirmenizi öneriyoruz. Amalfi sahil kesimi tarihte sıkışjp kalmış gibidir ve inanılmaz derecede romantiktir, “Yetenekli Bay Riply gibi ünlü filmlere mekân olan bölge, 1950’lerden bu yana jet set sosyetenin de favorisi… Balayı içinse biçilmiş kaftan! Blue Grotto deniz mağarasını gezin veya metrelerce yukarı çıkıp Dağı’ndan Capri manzarasını seyredin. Karada ise Positano, Sorrento ve ünlü Pompei kentlerini mutlaka ziyaret edin. Siz de yerli halkın yaptığı gibi çevreyi keşfetmek için eşinizle birlikte tir Vespa motosiklet kiralayın. İnanılmaz keyif alacağınızı garanti ediyoruz.

Split

Split Hırvatistan’ın başkent Zagreb’den sonra ikinci büyük şehri. Bir kısmı Akdeniz, bir kısmı da Adriyatik kıyısında. Kesinlikle çok heyecan verici bir şehir! Diocletian Sarayı, şehrin sert apartman blokları arasında bir cennetmiş gibi görünüyor. Şehri tam anla­mıyla görmek için şehir merkezinde durun: Roma duvarları ve ta­pınakların gözünüzün önünüzde serildiğini göreceksiniz. Deniz keyfi sürmek­ten ve sakinlikten hoşlanan çiftler şehrin batısına gidebilir.

Kim demiş “balayında sadece sıcak bölgelere gidilir” diye? Eğer kışın tadım bembeyaz düşlerinizi gerçekleştirerek çıkarmak istiyorsanız romantik kayak tatilleri sizi bekliyor…

Dolomitler

Dolomitler Italyan Alpleri’nln bir parçası olan Dolomitler yaz tatillerinin  vazgeçilmez adresi olan Akdeniz ülkesi İtalya’nın kayak se­verlere’ bir armağanı,,. Yükseklerdeki, Val Gardena Vadisi’nde bulunan tesislerde konaklayabilir odanızın kapısından adımınızı attığınız anda kaymaya başlayabilirsiniz. Burası, dünyanın en güzel manzaralı kayak merkezlerinden biri ola­rak biliniyor, Val Gardena bölgesi, kış geldiğinde bembeyaz bir örtü ile kaplanmış gibi ölüyor. Balayınln taüını otelinizde . öğlene kadar devam eden kahvaltıda çıkarabilir ve ardından ‘ kayak Keyfinize başlayabilirsinlz…

St. Moritez

St. Moritez Kayağın başkentlerinden biri giyebileceğimiz St. Moritez  bölgenin ve İsviçre’nin pek çok önemli oteli bulunuyor.Bölgenin büyüleyici mimarisi ile anında gözünüze çarpacak yapıların neredeyse tamamı 19.yüzyılda yapılmış. Denizden yaklaşık 1900 metre yükseklikte kurulmuş olan   St. Moritez  muhteşem bir manzara ya sahip. İsviçre Alpleri’ni seyrddebieceğiniz kentte bir de göl bulunuyor balayınız  süresince göl  kenarında gezintiye çıkabilir ya da kayak pratiğinizi artırabisiniz.

Courchevel Fransa

Courchevel Fransa’nın favori kayak merkezlerinden biri olan Courchevel’de dünyanın en çok tercih edilen ve aranılan kayak efsa­nesi haline gelen kayak merkezlerindendir. Vallfe’ye gidip eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Vadinin en tepesine çıkıp etra finizi seyrederken sıcak şarabınızı eşinizle beraber yudumla­mak oldukça keyifli bir balayı portresi çizer…

Vail Avustralya

Vail Avustralya;Avustralya’da bulunan,Vail’de dikkatinizi çekecek eri önemli un­sur karın saf olmasıdır. Bölgeye düşen yıllık ortalama kar mik­tarı yaklaşık 900 cm.’dir. Balkonuzda her sabah kalktığınızda göreceğiniz manzara yeni yağmış, derin kar tabakasının üstün de günün ilk kayakçıları tarafından bırakılmış dairesel kayak iz­leridir. Burada her sezon kayak yapılabilir…

Denizde Balayı ve Bilinmesi Gerekenler

Nehir cruise’ları belirli bir noktayı baştan sona keşfetmek için bi­çilmiş kaftandır. Nehir turları hem daha az kişiyle yapılır hem de daha küçük gemiler ile seyahat edersiniz. Karaya inmeden, oda­nızın penceresinden geçtiğiniz şehirleri görebilirsiniz. Nil Nehri crulse’larında Mısır’da Kamak Tapınağı ve Krallar Vadisi’ni  Yangzte Nehri’nde dünyanın en büyük barajı Three Gorges’i gö­rebilirsiniz. Noel turlarına katılırsanız, gidilen limanlardaki uygun fiyatlı alışveriş gezilerine de mutlaka katılın. Nehir cruise’lan se­zonlara göre düzenlenir. Biz ilkbahar, yaz ve sonbahar sezonla­rını tercih etmenizi öneriyoruz.

Muhteşem cruise gemileri ile 2-3 ay süren rüya gibi bir dünya tu­runa çıkmak: sayısız ülke ve liman görmek; Amerika, Asya ve Avrupa’’nın birbirinden zengin kültürlerini keşfetmek… Cruise ile dünya turu unutamayacağınız bir deneyim ve muhteşem bir ba­layı anlamına geliyor. Turlar genelde Ingiltere veya Amerika li­manlarından başlıyor. Asya nın egzotik limanlarında Buddha’nın izini sürebilir: Amerika’nın çılgın plaj partilerinde dans edip, Av­rupa’nın derin tarihi İçinde kendinizi kaybedebilirsiniz. Yılda 1 veya 2 kez düzenlenen dünya turları için en ideal dönem ocak- mart ayları arasıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı