Saglık

Baş Ağrısı Kilolar ve Spor

Baş Ağrısı Kilolar ve Spor

Johns Hopkins Üniversitesi Tıp Fakültesinden Jhon Hackins ve takımındaki bir kaç bilim adamının vermiş olduğu bilğiye bakılırsa, insanların ne kadar çok şişman ise o denli şiddetli migren ağrısı çekiyor olduğunu keşfetmişler. Hatta obez kişiler, normal vucut  kitle indeksine sahip olanlara oranla % 86 dahada fazlasıyla migren riski taşımaktalar.


Bilim adamları arada nasıl bir bağlantı bulunmakta ancak bunu henüz tamamen bilmiyor tam olarak açıklanamıyor ançak asıl ağrılarının aktive etmiş olduğu beyin bölgesinin,beslenmeyi yönetmekte olan ile aynı bölğe olduğunu,söylüyorlar. Çalışmanın yazarı Doktor Lee Peterlin’e bakılırsa, kilo almaya yol açan ilaçlar da bu durumda rol oynamları büyük olasılıktır diye belirtemeden gecemiyor. Ne olursa olsun, unutma ki muntazam spor yapıyor olmak hem kilo vermene destek olmaktadır, hem de ağrılarını hafifletir.

Baş Ağrısı ve Spor

O yüzden insanoglu hanği yaşta olursa olsun spordan uzak durmamalı elinden geldikce spor yapmalı bu sayede daha sağlıklı hastalıklardan uzak bir ömür sürebilir.Hastalıklara yakalanma riskini minumu düzeylere çeker.Ayrıca spor yapan kişilerin bedenleri spor yapamayan kişilerin vucutlarına oranla hastalıklara daha direncli olmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı