Saglık

Hatalıklara Karşı Muhteşem Gıdalar

Sağlık ve Hatalıklara Karşı Muhteşem Besinler

ABD’de Hastalıkları Önleme ve Denetim Altına Alma Merkezlerinin yaptığı bir çalışmayla gıda içeriği en yüksek kabul edilen meyve ve sebzeler aralarında seçim düzenlendi. Kısaca hayatımızı devam ettirmek için ihtiyacımız bulunan yiyecek öğeleri dikkate alındı ve üç  sebze Su teresi,Çin Lahanası,Pazı rakiplerini geride bıraktı.

C Vitamini İle Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin

Bağışıklık sistemini güçlendirici vitaminler listesinin en ilk sırasında C vitamini gelmektedir. Bedendeki mikrop ve hastalıklarla savaşan kandaki alyuvarların ve antikorların üretim miktarını artıran, dahada da önemlisi, bilinmekte olan bütün virüsler üstünde etkisi bulunan organik bir protein olan interferon miktarının yükselmesini sağlayan C vitamini son senelerde kanserin tedavi edilmesinde de kullanılmaya başlamış oldu.

Kanser hücrelerinin normal hücrelerden ortalama olarak 200 kat daha fazla şeker tüketen kanser hücrelerinin C vitaminini şeker sanarak kendisine çekmekte olduğunu söylüyorlar.

Demir Eksikliğine Karşı Pekmez Tüketin!

Bitkinlik, durduk yere uyku hali,uykusuzluk dikkatini toplayamama şeklinde rahtsızlıklarınız var ise muhtemelen demir eksikliğiniz bulunmaktadır. Kış aylarında oldukça fazla kendini ortaya çıkmakta olan demir noksanlığına karşı sabah vakti kahvaltınıza ekleyeceğiniz mükemmel bir yöntem bulunmaktadır: Pekmezi dilimler halinde kesilmiş tahıllı ekmek üstüne organik keçi peyniri ile beraber pekmez sürdükten sonra tüketebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı