Aşk-İlişkiler Evlilik

Düğün Günü Bunlar Dikkat

Düğün Günü Sağlıklı,Zinde,Stresiz Kalabilmek İçin Bunlara Dikkat

Düğün Günü Sağlıklı,Zinde,Stresiz Kalabilmek İçin Bunlara Dikkat

İşte sizi düğün günü rahatlatabilecek bir kaç öneri ilk olarak rahatlamaya çalışın hatta masajı kim sevmez yakınlarınızdan yada profosyonel masaj desteği alın.Bu sizin huzurlu ve rahat olmanızı sağlayacaktır.

Belkide en önemlisi alkolden uzak durun helede kendinizi tutamayıp gereğinden fazla miktarda tüketirseniz bunun bedel ağır olur belkide tüm düğün gününüz berbat olur hatta alkolü keserseniz daha az stresli daha rahat düşünebildiğinizi işlerinizi daha rahat ve kolay bir şekilde planyabildiğinizi göreceksiniz.Alkol oldukca fazla deprasandır insanı yorgun ve halsiz bırakır helede bu büyük günde…

Sağlıklı beselenin düğün günü buna elinizden geldiğince dikkat edin o gün zinde sağlıklı ve dinç görünmelisiniz bunun yoluda sağlıklı bir kahvaltı ve öğünden geçer bol bol su için bu hemi stresiniz azaltır hemide daha sağlıklı olmanızı sağlar.

Bu büyük günü planlarken bütün işi kendi üzerinize almak sizi yorar ve yıpratır. Bu yüzden gerçekten güvendiğiniz insanlardan yardım istemekten çekinmeyin ya da bir organizasyon şirketiyle anlaşın.

Düğün günü gibi büyük bir günü planlarken, detaylar kafanızın içinde dönüp durarak en rahat anınızda bile sizi huzursuz edebilir. Kendinize bir hobi edinin. Böylece her hafta, düğünle ilgili herhangi birşey düşünmeyeceğinizden emin olduğunuz bir zaman dilimi yaratmış olursunuz. Belki nişanlınız da size katılmak isteyecektir. Koşmayı ya da bisiklete binmeyi deneyin.

Evinizden ve alışmış olduğunuz düzenden  ayrılmak evlilik kısmının belkide en ağır gelen kısmıdır. Bu yüzden uyku düzeninizi bozması çok olasıdır. Eğer siz de kendinizi bu duygusallığa kaptırdıysanız, uykuya dalmak için şu basit tekniği deneyin; her gece aynı saatte yatın ve her sabah aynı saatte uyandığınızdan emin dun. hafta sonun bile. Uyumadan önce odanısı güzelce havalandırın ve ardından çok küçük egzersizler de yapabilirsiniz.Bu sayede vucudunuz biraz olsun yorulacak ve dinlenek için uyumak isteyecektir bu sayede büyük ihtimalle daha rahat uyuyabileceksiniz.

Unutmayın, bu sizin Düğününüz. Her ne kadar iyi niyetlerinden şüpheniz olmasa da aileniz, akrabalarınız ya da herhangi birinin düğününüzle ilgili size baskı yapmasına izin vermeyin. Onlara bu gerçeği hatırlatın ve sık sık tekrar edin. Eninde sonunda mesajı alacaklardır.

Sizi düğününüzle ilgili strese sokan bir detay üzerine odklanın ve korkularınızın üstene gidin. Başınıza ne gelirse gelsin bu dünyanın sonu değil. Burada anahtar ketime yapmak istediğinize  odaklanmanız, neyi yapmak istediğinize değil. Gerçekten işe yarıyor deneyin büyük ihtimalle faydasını göreceksiniz.

Düğün Günü Dikkat Etmeniz Gerekenler

Düğün Günü belkide hayatınızın en önemli günlerinden birisi o yüzden ister istemez stres altında olmanız olagan sayılır insan istres altında ikende ister istemez yanlış hareketler kararlar verebilir işte bu yazımızda sizlere bir nebze olsuk yardımcı olmaya çalıştık…

Stresli bir gün herkes endişelerinize hak verecek ve size anlayışlı davranacaktır. Ama yinede stresinizi kimseden çıkarmayahakkınız olmadığını bilmelisiniz. Ters giden olaylar ve aksaklıklar da yaşanabilir. Bugün en büyük silahınız gülümsemeniz olmalıdır unutmayın.

İşlerin kontrolden çıktığını düşünüyorsanız, yapacaklarınızı not etmeyi alışkanlık haline getirin. Büyük günde hiçbir şeyin yeri ve sırası şaşmamalı, bu konuda panik yapjpaaniz çok doğal. Sakin olun, son dakikaya kadar neyin kim tarafından yapılacağını belirten bir zaman çizelgesi hazırlayın. Kendinize her bir madde için birazcık geç kalınsa ya da hiç olmazsa ne olur diye sorun. Bü^ndişelerle yüzleşmek yaşatacağjnif’stresi de azaltacaktır.

Konuşmanızı kısa tutun en deali beş dakikanın altındadır. Ayna karşısında önceden prova yapın. Aynanın karşısında kendinizi garip hissedeBîIirsjniz ama gerçek konuşmayı, yaparken strese girmenizi engelleyecektir.

Düğün gününüzde en son istetfiğiniz şey sanırım etrafta çılgınca koşturmak olacaktır. Bunun için kendinize zaman tanıyın ve bir zaman cizelgesi oluşturun arada bir “çizelgeni tekrar gözden geçiriniz zamanda diğerlerine’ de neler yapmaları gerektiğini anlatan listeleri verin ve müstakbel eşinize sabah neleri gerektiğini hatırlatmayı unutmayın! Özellikle de yüzükleri…

Mutlaka erken yatın. Sıcak bir duş alın pozitif şeyler düşünerek uykuya dalın. Düğün günü gözlerinizin altında torbalarla ve esneyerek üşüyerek esneyerek kalkmayı istemezsiniz.

Burundan soluk atıp verme kolay bir yoga tekniğidir ve kendinizi dengede hissetmenizi sağlar. Rahatça oturun ve sağ elinizin baş parmağıyla, sağ burun deliğinizin üstüne hafifçe bastırın ama tamamen kapatmayın, işaret ve orta parmaklarınızı .bürün kemerinize, gözlerinim tanrı arasına; serçe parmağınızı da sol burun deliğiniz üzerine köyün. Şimdi serçe parmağınızla sol burun deliğinizi kapayın, sağ burun deliğinizden derin bir nefes aiıhrCiğerleriniz tamamen havayla dolduğunda başparmağınızla sağ burun deliğinizi kapatın Ve aldığınız soluğu sol burun deliğinizden verin. Bunu en az beş dakika boyunca tekrar edin.

Çok basmakalıp gelebilir ama stres altında iken nefesimizi tuttuğumuz bir gerçektir.Düğün salonuna girmeden hemen önce, tam karşıya odaklanarak iki ya. da üç kez burnunuzdan derin nefes alıp verin. Sadece rahatlamış hissetmeyeceksiniz, aynı zamanda mutlu görüneceksiniz.

Büyük günde size yardım etmek isteyen bazı  kişiler rahatlatmaktan çok strese girmenize yol açabilir. Onlara yapabilecekleri kadar görev verin.

Lavanta yağı rahatlatıcı özellikleriyle bilinir. Çantanızda bir şişe bulundurun ve kendinizi gergin hissetmeye başlarsanız, bir peçeteye ya da mendile damlattığınız birkaç damlayı içinize çekerek rahatlayın.

Heyecan dolu anlar yaşadıktan sonra nihayet imzalar atıldı… Artık evli bir kadınsınız! Şimdi sırada ilk dans var. Sükuneti elden bırakmayın ve kendinize güvenin.

Parti sona erdi, eşiniz ve siz ömrünüzün en güzel tatili için yola çıkacaksınız. Stnesîi günleri geride bıraktınız. Mutlu bir hayat için iyi bir başlangıç yaptığınızı unutmayın!

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı