Aşk-İlişkiler Evlilik

Düğün ve Müzik Seçimi

Düğün Günü ve Müzik Seçimi

Düğün ve Düğün Günü ve Müzik Seçimi

Düğün Günüde Müzik Seçimi,Düğün Günüde Müzik DJ Seciminde Dikkat Edilecekler

Müzik, düğünün ambiyansındaki en önemii faktör­lerden biridir. Çünkü davetlilerin düğün için bir bek­lentileri de gece boyunca eğlenmektir! Müzik de her zaman hatırlanacak eğlenceli bir düğünün vazgeçilmez anahtarı­dır… Düğününüzde kendi zevkleriniz ve eşinizle sevdiğiniz ortak şarkılar elbette ön planda olmalı,ancak konukların profili de müzik seciminde organizasyonunda büyük rol oynuyor.

Dolaysıyla herkese hitap, edecek seçimler yapmaya özen göster­melisiniz. Bir  diji anlaşmak bu konuda işinizi kolaylaştı­racaktır.Ancak düğün süreşince çalınmasını istediğiniz par­çaları. liste yaparak DJ inize vermeniz şart…

DJ secimi oldukça önemlidir hatta geceniz sececeğiniz DJ bağlıdır desek yeridir.Olmadı müzik konusunda yetenekli gündemi yakından takip eden bir yakınınızın DJ ye yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz…

  • Düğününüzü ne kadlar muhteşem bir biçimde organize eder­seniz edin kötü seçilmiş bir müzik düğününüzü sıkıcı hale geti­recektir, Dolayısıyla müzik üstenizi oluşturacak parçaları seçer­ken kendi zevkiniz kadar, her yaştaki insana, hitap eden, onları dans pistinde coşturacak şarkılar seçmelisiniz.
  • Konuklarınız mekana yeni gelmeye başladıklarında klasik ya da slow müzik doğru bir tercih olacaktır.
  • Yemek sırasmda da konuklarınızın birbirini daha rahat duyma­larını sağlamak için yine hafif bir müzik seçilmeli. Klasik gitar ile solo şarkı söyleyen bir şarkıcı ya da grup ideal bir seçim olacaktır.
  • Bu konuda yakın cevrenizin fikrini alabilir gelecek olan konukların ne tür müzik dinlemekten zevk aldıgını ögrenebilir ona göre hazırlık yapabilirsiniz.

Yemek sonrası ise farklı türlerdeki şarkıları seçebilirsiniz. An­cak konuklarınızın dinlenmelerini sağlamak için arada tekrar slow parçalara dönmelisiniz.

Deneyimli bir DJ. beklenmedik sorunları doğru kararlarla çözümler. DJ’inizi seçmeden önce görev aldığı bir davete misafir olarak katılarak yeterli deneyime sahip olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Mekanın tesisatının da ses ve ışık sistemi için yeterli olup olmadığını DJ ile düğünden önce mutlaka kontrol edin hatta imkan varsa prova yapın.Pistte rahat dans edebilmek için bir kişinin 0.50 metrekarelik bir alana ihtiyacı vardır. Hekesin rahatca vakit gecirebileceği kadar büyük olmalı. Eğer dans pisti küçükse masa düzeninde masa boyutlarında değişiklikler yaparak mekanı düğün pistini büyütebilirsiniz.Bu konuda düğün mekan sahibi ile önceden konuşup yardım alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı