Aşk-İlişkiler Evlilik

Düğünde Masa Oturma Düzeni Nasıl Olmalı

Düğünde Masa Oturma Düzeni Nasıl Olmalı

Düğün Nişan ve Düğünde Masa Düzeni Nasıl Olmalı

Düğün telaşı içinde o kadar çok ayrıntıyla   ugraşırsınız ki, düğün mekanındaki oturma masa düzeni belkide aklınıza dahi gelmez.

Halbuki düğünün zevkli geçmesi misafirlerin gönlünce eğlenebilmesi için masa düzeni oldukca önemlidir masa düzeni ne kadar ayrıntılı bir şekilde tasarların düzenlenirse düğüne gelen misafirlerinizde düğünden o derce zevk alırlar ve bu sayede düğünüz gelen misafirlerin beğenisini kazanır ve akılda kalan herkesin beğenerek söz ettiği bir düğün olur.

O yüzden düğünde masa düzenine gereken ilği ve alakayı göstermeli gerekirse düğün organizasyon firmalarından profosyonel destek bile alınmalıdır.

Ta ki mekanı görmeye gidip, kim perede otura­cak diye düşünmeye başlayıncaya dek… İşte hem sizi hem de konuklarınızı rahat ettirecek oturma düzeni öne­rileri… Masa yerleşimi salonunun boyutu ile şekline, da­vetli sayısına ve yemek konseptine göre değişir.

Masa düzeninde davetli listeniz çok kabarık değilse, 3 büyük masayla oluşturulabileceğiniz bu düzeni tercih edebilirsiniz Bu düzenin tek dezavantajı, bazı davetlilerin sırt sırta oturmak zorunda kalması…

Yan yana yerleştirilen uzun masa düzeni U şeklindeki masalada aynı şekilde yerleştirilir. Eğer davetli sayınız fazlay sa ve bulunduğunuz salon genişse, ortada boş bir yer bırakmak yerine etrafa da masalar yerleştirmek daha uygun olur bu sayede mekandan tasarruf sağlamış olursunuz.

Yuvarlak Masa düzeni oldukça keyifli ve samimi bir ortam yaratan yuvarlak masa düzeni sayesinde, hem istediğiniz gibi hareket edebilir hem de yemek sırasında konuklannızla tek tek ilgilenebilirsiniz.

V U masa düzeninin yan yana koyulan dikdörtgen masaların yerleşiminden farkı, iç taraflardaki masaların yan duruyor olması; böyleca gelin ve damadın rahat geçebilmesi için belli bir boş alan yaratıl¬mış olmasıdır.

Eğer kiralamış olduğunuz salon çok büyükse ve masa sayısı fazlaysa masa düzeninizi, dans pistini tüm davetlilerin görebileceği şekilde oluşturmalısınız.

Eğer yemek tercihinizi açık büfeden yana kullanırsanız, büfeyi dans pistinin uzağına yerleştirmelisiniz ki, davetliler ellerinde tabaklarla dans eden insanların arasından geçmek zorunda kalmasın.

Yaşlı konularınızın hepsini aynı masaya yerleştirmemeye özen gösterin.Çekingen olduğunu bildiğiniz davetlileri farklı masalara yerleştirin ve aileleri karıştırın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı