Saglık

Eğzersiz Öncesi Ayak Bandı Bağlama

Egzersiz  Ayak Burkulmaları ve Ayak Bandı Bağlama Tekniği

Doğa koşusu ve voleybol maçlarına yapıldığı yaz ayları, burkulma sezonu olarak da adlandırılabilir.Daha önce herhangi bir sakatlık geçirdiysen yada spora başlamadan önce gerekli önlemleri alman gerekli olabilir.Bunun için ilk yapman gereken ayaklarını güvenceye alak ve ayak bandı kullanmak işte nasıl yapacağın:

Öncelikle bandı tutturmak için sabit bir nokta oluştur. Ayağını flex pozisyonuna al (kendine doğru çek) ve parmak uçlarını  hafifçe dışa döndür.Ayak bileğinin santim üstünde olacak şekilde 38 milimetrelik iki şeridi bacağının çevresine sar.

İki şerit daha al. Bir şeridi en başta sardığın sabit bandın içinden geçirerek bağla. Şeridi topuğunun altından geçirerek hazırladığın sabit bandın diğer tarafına bağla. Sonra ikinci bandı aynı şekilde sar.

Uzun bir şerit al;sabitlediğin ilk bandın içinden başlayıp topuğunun altından ve dola ayağının üst kısmından geçir başladığın yerde bitir. Bu,işlemi her iki tarftada üçerkere tekrarla,ilk sardığın bandı güvenceye almak için etrafına iki şerit daha dola bu egzersiz boyunca bandın kaymasını enğeller ve daha sağlıklı spor yapmana imkan sağlamış olur.

Not: Egzersiz sonrası aşırı oksijen tüketimi ya da egzersizden sonra yakılan kalori yapılan bir araştırmada 45 dakika boyunca bisiklete binen birisinin 45 saat boyunca metabolizmasının hızlandığını göstermiş

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı