Aşk-İlişkiler Evlilik

Evlilik ve Evlik Hazırlığı

Evlilik ve Evlik Öncesi Hazırlık

Evlilik ve Evlik Öncesi Hazırlık

 

Evlilik ve Evlik Öncesi Hazırlık ve Yapılması Gerekenlerle İlğili İşte Sizlere Birkaç İpucu

Huylarınız, zevkleri­niz, alışkanlıklarınız ufak farklılık göstermekle bera­ber birbirina çok benziyor, bu kararınızı uygulamaya koyarken karşılaşacağınız ufak tefek aksaklıklar bile bu daha zevkli kılıyor.

Bunları düşünmeye başladık­ça sizi zorlu bir sürecin teklediğini fark ediyorsunuz.Masalsı bir düğün yapmak istiyordunuz, İçin güzel tarafı o da si­zinle aynı duyguları paylaşıyor;

Telaşlanmayın! Her şey çok keyifli olacak, her şey yolunda gidecek ve çok mutlu olacaksınız, İş­te sorunsuz, kusursuz ve lam İstediğiniz gibi bir düğün organizasyonu İçirt gerçek bir yol haritası, O özel kişiyle bir araya gelerek izleyeceğiniz yolu belir leyin, kaydedeceğiniz aşamalar hakkında önceden bilgi sahibi olun, planlı ve programlı hareket ederek düğününüzü kolayca organize edin.

Mutluluğunuzu paylaşmak üzere bu güzel haberi ilk verece­ğiniz insanlar kuşkusuz önce ebeveynleriniz, sonra da yakın­larınız ve dostlarınız olacaktır. Sonra da ilk adımlan atarak zamanınızı organize edecek ve hazırlanacaksınız. Her şeyin kusursuz olması ve stres yaratmadan evliliğe hazırlanabilmeniz için zamanı çok iyi kullanmalısınız. Resmi hazırlıklarda nüfus kayıtlannız bulunduğunuz kent sınırları dışında ise ön­celikle onlarla ilgilenmeli, düğününüzü nasıl ve nerede yapa­cağınıza karar vermeli ve bütün bu hazırlıkları göz önüne ala­rak nikah tarihini belirlemelisiniz.

Ebeveynler mutlu haberi aldılar, şimdi İki ailenin tanışma zamanı. Ayrıca sizi ekonomik olarak destekleyeceklerse ebeveynlerinizi bir araya getirerek bu konuları hep birlikte konuşmalısınız.

Böylece nerede ve nasıl bir düğün İstendiği, kaç kişilik bir tören olacağı ve kimlerin davet edileceği de yavaş yavaş ortaya çıkar.

Eğer aklınızda rüyalarınızı süsleyecek bir yer varsa, kuşkusuz bu yeri düşleyen başka çiftler de vardır, bunu unutmayın. Üs­telik yaz aylarında düğün yapacaksanız, yerinizi şimdiden be­lirleyip ayırtmanızda yarar var. Haziran, temmuz, ağustos ve eylül ayları rezervasyonları bir yıl 6 ay öncesinden yapılıyor.

Kendinize göre bazı değişiklikler yaptınız elbette kimseyi de atlamamak gerek. Sizin ve müstakbel eşinizin ailesinden doğal olarak anne ve baba, onların kardeşleri ve yeğenleri ile onların da yakın İlk davetli listesi üzerinden birkaç kez geçtiniz, büyüklerinizinde dostlan olduğunu unutmayın. Yapmanız gereken
büyüklerinize nişanlınızla birlikte yaptığınız makul listeyi açıklamaktır. Unutmayın ki bu olay, ebeveynler için de çok büyük bir anlam taşıyor.

Düğününüzü unutulmayacak kılan şeyleri eşiniz de hallede­bilir. Ama bu önemli olayı en iyisi profesyonellere bırak­maktır. Düğünün yapıldığı yere ve anlaşmanıza göre istedi­ğiniz tarzda müzik yapan bir DJ ya da orkestra, ortamın havasını değiştirerek düğününüzü unutulmaz kılabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı