Aşk-İlişkiler Evlilik

Gelinlik Seçimi ve Bilinmesi Gerekenler

Gelinlik Seçimi ve Bilinmesi Gerekenler

Gelinlik Seçimi ve Bilinmesi Gerekenler

 

Artık gelinliğinizin dikilmesi ya da ısmarlanarak üzerinde istediğiniz değişikliklerin yapılması gerekiyor. Bu arada damadı da giysisini hazırlaması konusunda harekete geçirin, hatta en iyisi birlikte yapın bu seçimi.

 

Aksesuarların da seçimini de son günlere bırakmayın.Bedeninizin tüm güzelliğini ortaya çıkaracak dengeli bir dekolte gelinliğiniz içinde harika görünmenizi sağlar…Bedene çok yakın ve vücudu saran dökümlü kumaştan yapılan dar gelinlik modelinde, yuvarlak hatlar vurgulanmadığı gibi giz­lenebilir de… Dar gelinlikler dökümlü kumaşın altında belli be­lirsiz hissedilen silueti güzelleştirerek giyene bir star havası ve­rir.

Balenlerle bedene sıkı sıkı oturtulan üst, kurdelelerle ve kordon­larla sıkılarak önden ya da arkadan bağlanır. Bu modelin en önemli özgjliği göğüsleri çok güzel değerlendirmesidir. Genellik­le uzun kollu ve kabarık, bol zengin eteklidir.

Günümüzde modem gelinlerin en çok tercih ettiği ha­zır gelinlik mağazaları birçok avantaj sunuyor: Hazır gelinlik satan mağazalardan alacağınız gelinlik sizin ölçülerinize göre yapılabiliyor; çok daha az prova ge­rektiriyor: hem de daha ekonomik olabiliyor; birçok seçeneği ve stili birarada bulacağınız için kendinize eh yakışanı seçmek kolaylaşıyor; görerek, sonucunu bile­rek seçtiğiniz gelinliğinizde son dakika sürprizleri ya­şama riskiniz olmuyor… Herşeyden önemlisi kendini­zi tecrübeli ellere emanet etmenizi öneriyoruz. Ünlü markalar doğru ve tecrübeli satış danışmanları saye­sinde size yakışanı bulmanızda yardımcı oluyor.

Kiralık gelinlik veren yerlerde iki seçeneğiniz var: Beğendiğiniz modeli diktiriyorsunuz, bu yolla istediğiniz gelinliği ilk kez siz giymiş oluyorsunuz.Ya da mevcut modeller içinden istediğiniz bir gelinliği bedeninize uygun olarak düzelttiriyorsunuz. Her iki durumda da ardından gelinliğinizi mağazaya teslim ediyorsunuz. Kiralama biraz daha uygun bütçeli bir yol. Gelinliğini saklayacak fazla yeri olmayan, acil evlilik yapanların tercihi olabiliyor.

Buradaki stilist kendi çizimterinden seçilen gelinliği sizin için . kendi atölyelerinde gerçekleştireceğinden herhangi bir yerden satın alınacak gelinliklere göre bedeli hayli yüksek olacaktır. Moda evinde isteğiniz doğrultusunda size özel üretim olan hazır modellerinden biri size uygun olarak değiştirebilir ya da sizin ölçülerinizegöre düzenlenebilir.

Bazen gelinlik secimi 2-3 prova gerektirebilir. Zira fazla uğraştırmayacak bazı deği­şiklikleri de talep edebilirsiniz. Tabii acil durumlarda tek provay­la aynı gün teslim hizmeti veren firmalar da var!

Davetiyelerin yerlerine ulaştığından emin olmak için tüm davetlilerin aranmasını sağlayın, onlara düğün gününü ve saatini hatırlatın.Tavsiyelerini can kulağıyla dinleyin!Eğer evlilik öncesi bir kontrat yapmaya karar verdiyseniz şimdiden noterden randevu almalınız.

Peki Gelinlik Kumaşlarını Tanıyormusunuz?

Krep: ipek ya ola yünlüden çok ince dokunmuş akışkan bir kumaştır.

Dantel: Opak ya da pırıltılı olarak motiflerle biçimlendiril miş dokumadın İpekli ya da pamukludan astarlanarak kullanıma sunulan kumaşlardandır.

Gipür: Dantelden daha iri ilmeklerle motifleri işlenmiş dan­tel türünde şık bir dokumadır. Gelinliklerin yanı sıra duvaklarda kullanılır.

Kadife:Ağır pamuklu bir dokuma otan bu kumaş, mat ve ya parlak görünüşlü de olabilir.

Saten:İpekli, yünlü ya da keter görünümlü kaygan ve parlak bir kumaştır. Saten şanjan (yani ışığı gördüğünde renk değiştirebilir) parlak ve kaygan bir yapısı vardır.

Vücudunuza uygun bir gelinlik seçiminin düğününüzün en önemli detayı olduğunu unutmayın Elbette tüm gözler sizin üzerinizde olacak ve gelinliğiniz oldukça dikkat toplayacaktır. Sıra gelinlik seçimine geldiğinde cevabını bulmanız gereken en can alıcı soru kuşkusuz ki şu olacak: Vücut tipinize uygun gelinliği nasıl seçmelisiniz? Doğru cevabı bularak doğru gelinliği seçmek için önerilerimize kulak verin…

Vücudunuz kıvrımlı, göğüs ve karın bölgeleriniz arası yuvarlak ise ve göğüsleriniz elbiselerinizin üst kısmını dolduruyorsa vücudunuz elma şeklinde diyebiliriz. Bu durumda öncelik vermeniz gereken nokta vücudunuzdaki kıvrımları ortaya çıkarmak, vücudunuzdaki kusurları arka plana itip kendinizi ideal#olçülere yaklaştırmak olmalıdır. Zarif dokularla işlenmiş, kann ve kalça üzerinde  aşağı doğru inen hacimli eteleriyle klasik gelinlikler. gerçekten de tam size göredir,.. Gelinliğiniz! tamamlayan en uygun   aksesuar ise kısa bir*kolye değil: boynunuzu olduğundan daha uzun gösteren sarkıntılı küpeler olmalı; aklınızda bulunsun

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı