Saglık

Hareket Etmek Özgürlüktür

Hareket Etmek Özgürlüktür

İnsan vücudunda 360 tane eklem bulunur ve her biri özgürce hareket edebilmeniz için büyük önem taşır. Kas ve eklem rahatsızlıkları ise bu özgürlüğü kısıtlayan, yaşam kalitenizi düşüren en önemli etkenlerdendir.Ankilozan Spondilit, 20-40 yaş arasında görülür ve erkeklerde kadınlara oranla 4 kat daha fazla rastlanır.25-50 yaş arası her 100 kişiden 1’inde fibromiyalji görülür.Ayak bileği sakatlıkları, obezite hastalarında %40 oranında daha fazla görülür.

Boyun bölgesi ağrılarının %20’si boyun fıtığı kaynaklıdır.Yaklaşık 200 değişik hastalık romatizma olarak tanımlanır.Yoğun bilgisayar kullanımı Karpal Tünel Sendromu’nu tetikleyen en önemli faktördür.Her 100 kişiden 80’i hayatlarında en az bir defa bel veya sırt ağrısı çekmektedir.70 yas civarında her 4 kişiden 3’ünde eklem kireçlenmesi görülür.Bu bilğiler ışıgında bedenimize daha fazla gereken önemi gösterelim herhangi bir problemle karşılaştıgımızda hafife almayarak gerekli tedbirleri hemencecik almaya çalışmalı.

Konusunda uzman sağlık personeli ve gelişmiş ekipmanlar olmadan yapılan fizik tedavi, felç riski dahil pek çok sağlık sorununa yol açabilir. Bunun için tüm kas ve eklem hastalıklarınızda uzman bir hastaneye başvurmanız büyük önem taşır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı