Saglık

İstanbul Esenyurt Kaplıcaları

İstanbul Esenyurt Kaplıcaları Şifa Dağıtıyor

İstanbul’un son senelerde keşfe­dilen bir başka şifalı suları ise Esenyurt’ta yer almaktadır. İlçede yapılmakta olan sondajlarla iki farklı böl­gede ulunmuş olan yeraltı suları ge­nel olarak “Hipertermal Zengin Mineralli Sular” sınıfına girmektedir.

Saadetdere Termal Kür Merkezi’deki sular yüksek tuz düzeyi sebebiyle özel bir  şekilde Tuzla niteliği taşımaktadır. kal­siyum, magnezyum, flüorür, bromür ve iyodürlü özel balneolojik su karakterindedir.

Kaplıcadaki banyo uygula­maları; dejeneratif mafsal sağlık problemi olanların, inflamatuar romatizmal sağlık sorunları, yumuşak doku roma­tizmaları, bel ve boyun ağrıları, sedef sağlık problemi, , akne, inme (felç) sonrası meydana gelmiş olan hare­ket yasaklarına mükemmel gelmektedir.

Adale ve mafsal ağrılarına oldukca mükemmel gelmektedir.Çamur Banyosu ve Çamurun etkisi tropikal ilaç etkisi ile eşdeğerdir.Sauna Banyosu sayesinde bünyedeki toksinler vücuttan dışarı atılmaktadır. Budaoldukca iyi gelir cildi temizler ve ona parlaklık vermektedir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı