GüzellikSaglık

Kaybettiğiniz Tek Şeyin Yağlarınız Olması İçin..

Ayın Sözü Kaybettiğiniz Tek Şey Yağlarınız

Olsun:Daha Fit Olun

Vucudunuz ne kadar fit olursanız olun, bazı zamanlarda biraz daha fazla yağ yakmak daha fit olmak istersiniz. Ama bazen öyle bir noktaya ulaşırsınız ki, ne yaparsanız yapın, sadece antrenman ve doğru beslenme ile, o inatçı yağları yok edemezsiniz. İşte burada besin destekleri devreye giriyor…

Vücutta yağ yakınımın gerçekleşmesi için birkaç yol bulunuyor. Bu yolları ve bu yollarla yağ yakılmasını sağlamak için besin destekleri size bir nebze olsun faydalı olabilir ve bu besin destekleri hedefinize ulaşmanıza büyük ölçüde katkıda bulu­nabilecektir.

Kafein ve kapsaisin gibi bazı besin destekleri, vücudunuzunda depo­lanmış yağların kana karışmasına ve enerji olarak yağ yakılmasına yardımcı olurlar.

Kalori azaltarak, zamanla vücu­dunuzun gün içinde daha az kalori yakmasına yol açarsınız. Bunu önlemek için, yavaş yavaş kalori kısıtlamasına gitmelisiniz ve çeşitli spor aktiveleri ile garnisya kamboçya ve turunç kabuğu özü gibi besin destekleriyle metabolik hızınızı artırmalısınız.

İnsülin anabolik bir hormondur ama aynı zamanda kalorilerin yağ olarak depolanmasını da sağlar. Daha az kar­bonhidrat tüketerek bu etkiyi önleye­bilirsiniz, ama Banaba yaprağı, boerhaavia ekstresi ve krom gibi besin destekleri, insülinin yağlar üzerindeki etkisini azaltabilir.Diyet yapmanın en zor yolu açlıkla mü­cadele etmektir.

Bol bol su içmenin yanı sıra, kafein ve fasulye ekstresi gibi mad­deler açlığınızı bastırabilir.Testosteron, adrenalin ve tiroid hor­monu, yağın aktiviteler sırasında enerji olarak kullanılmasına yardım eder dikkat etmeniz gereken testosteron ayrıca kas artışını da neden olur eger fazla kas istemiyorsanız buna daha fazla dikkat etmelisiniz..

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı