Faydalı BitkilerSaglık

Keten Tohumu Faydaları

Keten Tohumu Faydaları Saymakla Bitmiyor

Keten Tohumu ve Sağlık

Bünyenize uygun ve sağlıklı beslenmek için pratik yöntemler deneyin.Bunun içinde en uygun iyieceklerden besinlerden biriside keten tohumudur içermiş oldugu zengin mineral ve vitaminleri ile sağlıklı kalmanıza ve sağlığınızı korumanıza büyük yarara sağlıyacaktır.

Keten tohumları cilde saçlara ve tırnaklara iyi gelir kan şekerini ayarlar,deri hastalıklarına iyi gelir,solunum yoluna faydalıdır enfeksiyonlarla savaşır,kabızlığa iyi gelir, sindirim sindirim sitemi üzerinde oldukca pozitif etkili ve sindirimi kolaylaştırıcı yardımcı lifle dolu ve çok kullanışlı bir yiyecektir.Sadece 1 yemek kaşığı çekilmiş keten tohumu yaklaşık 2 gr kalp rahatsızlıklarını ve kalp krizi riskini azaltan bir omega-3 yağ asidi olan alfa-linoleik asit içerir.

Keten Tohumu Nasıl Kullanılmalı

Ayrıca kolesterolü düşürdüğünden felç ve kanser için iyi bir destek gıdası olarakta bilinir.Smoothie, mısır gevreği, çorba, salata ve hatta yaptığınız hamur işlerine bir yemek kaşığı ekleyerek, karnınızın size teşekkür etmesini sağlayabilir hem de daha sağlıklı kalabilirsiniz.

Not:Fakat çekilmiş keten tohumu tükettiğinizden emin olun, çünkü diğer türlü onları ya zor sindirsiniz yada sindiremezsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı