Saglık

Mide Ekşimesi ve Çözümü

Mide Ekşimesi’mi Hissediyorsun

Mide Ekşimen varsa hemen kendiliğinden geçmiyorsa yapabileceğin bir kaç yöntem var bu yöntenler sayesinde mide yanmasından ekşimesinden kolayca kurtulabilirsiniz.

Eger bu yöntemlerle çözüm alamazsanız bir hastaneye giderek konunun uzmanı bir doktordan yardım alabilirsiniz.

Mide ekşimesi ayağa kalk

Ayağa kalk. Mide ekşimesine genellikle asit çekilmesi (diğer bir deyişle, yemek borusuna kadar yükselen mide asidi) neden olduğundan, yukarı doğru asit akışını yavaşlatmak veya tamamen durdurmak için dik durmak işe yarayabilir.

Mide Ekşimesin’ de eğer bu işe yaramazsa…

Sakız çiğne. The Journal Of Dental Research’ün yayımladığı bir çalışmaya göre, 30 dakika boyunca şekersiz sakız çiğneyen insanların boğazına yükselen asit miktarı azalıyor. Nedeni
ise şu: Sürekli çiğnemek daha fazla tükürük salgılamana neden oluyor. Ve ne kadar çok yutkunursan, refiüyü o kadar temizliyorsun.

Mide Ekşimesin’de eğer buda işe yaramazsa…

İlaç tedavisine yönel.Tablet veya likit formdaki antiasit bir ilaç için en yakın eczaneye uğra. Antiasit ilaçların ana içeriği olan alüminyum hidroksit, mide asidini nötralize ediyor.
(Dikkatli ol: Bunları şeker gibi mideye indirmek ishal gibi yan etkilere ve nadiren de olsa böbrek taşına yol açabilir; eğer kronik reflün varsa hemen açil doktora görün.)

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı