Aşk-İlişkiler Evlilik

Sade mi Yoksa Görkemli Bir Düğün mü?

Sade mi Yoksa Görkemli Bir Düğün mü?

Sade mi Yoksa Görkemli Bir Düğün mü?

Artık ayrıntılarıyla düğününüzün nasıl olacğına karar vermenin zamanı gelmiştir. Sade mİ yoksa görkemli bir düğün mü?

Nikahınız düğün sırasında mı kıyılacak, yoksa ayrıca bîr sa­boda mı? önce nikah sonra da düğün mü yapacaksınız? Dü­ğün kokteyl şeklinde mi olacak, açık büfe mi. yoksa yemekli mi? Size güven veren birkaç catenng firmasıyla görüşün,  düzenli olun aklınızı karıştırmayın.

Davetli sayısı­nı ne türde bir mönü istediğinizi bildirin ve fiyat alın. Bu bil gilerl verirken nikah tarihini ve saatini de belirtin, zaten onlar da şfze soracaklardır.

Artık gelinliğinizin modelini seçmeli, hatta provalar için gele­cek aylara randevular almalı, gerekli malzemeleri tespit etme­li ve model üzerinde değişiklikleri konuşmalısınız. Unutma­yın ki gelinliği kiralasanız da diktirseniz de mutlaka son daki­kada yapılacak değişiklikler olacaktır. Bu nedenle gelinlikle il­gili hiçbir şeyi son dakikaya bırakmayın ve içiniz rahatlayana kadar araştırın.

Düğün için profosyonle güzellik ve makyaj bakımı yapmalısınız ve bunun zamanıda giderek yaklaşmakta bunun için saçlarınızın ve makyaj bakımlarınızın nerede yapılacagına karar vermek için geç kalmayın bunları önceden ayarlamalısınız.Düğün günüde süprizle karşılaşmamak için önceden gelin başı ve makyaj saç bakımı için provalar yapabilirsiniz.Zaten bir deneme seansı çogu yerde mevcuttur.

Düğününüzden geriye kalan birkaç fotoğrafla yetinmek istemeyeceksiniz elbette. Güzel anılarla o günü ölümsüzleştirmek için şimdiden profesyonel bir fotoğrafçıyla anlaşabilirsiniz.

Belediyeye giderek İşlemlerinizin eksiksiz tamamlanmasını sağlayın. Eksik evraklar varsa önceden tamamlayın,

Doktordan randevunuzu alarak birlikte evlilik için gerekli sağlık kontrollerinden geçin.

En anlamlı alışverişiniz kuşkusuz alyans seçiminde olacaktır. Seçtiğiniz alyanslann içine yazdıracağınız bir aşk mesajı ya da sadece evlilik tarihi bu alışverişi ölümsüz kılacak…Düğünden sonra çıkacağınız seyahat için acentelerle görüş­melerinizi yaparak gideceğiniz yeri seçin ve rezervasyonunu­zu yaptırın. Harika bir balayı sizi beklesin…

Bazı düşünceli yakınlarınız armağanlarını göndermeye başla­mış olabilir; evinize bunları da şimdiden yerleştirin.

Belediyede nikah için her şeyin yolunda olup olmadığını öğ­renin. Nikah masanızı tasarlayın ve gelin yoluyla beraber ne kadar şahane olacağını düşleyim Ardından siparişi verin ve bi­raz gevşeyip tadını çıkarın!

Düğünde görev alacak herkesi kontrol edin: ,Araba kiralandıysa şoför. DJ. salon orkestrası,fotoğrafçı, kuaför, makyöz, hostesler ve diğer görevlileri…

Her şey yerli yerinde, sıra ayrıntılarda! Şamdanlar, tablolar, küçük sehpalar ve dahası..Düğünde ayağınızın rahatlığından emin olmak için geceleri evinizde gelin ayakkabılarıyla yürümeye başlayın. Bu konuda damadı da uyarmayı unutmayın.Düğünden iki gün öncesi için enstitüden randevu alın. Bu çok önemli, hem stres atacak hem de tepeden tırnağa bakımınızı yaptıracaksınız!

Elinizden gelenin en iyisini yaptınız… Bütçenizi ve zamanınızı doğru kullanarak hem kendiniz hem de konuklannız için harika bir organizasyon dü­zenlediniz. Artık rahatlayın. Bekarlığınızın son günlerinde kız arkadaşlannızla zaman geçirin. Hatta bekarlığa veda etmek için küçük bir yemek partisi düzenleyin…

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı