Haberlerİcatlar&Buluşlar

İ.T.Ü Makina Fakültesi Facilis Ekibi Mucit Ögrencileri Çagırıyor…

2011 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesi öğrencilerinin çoğunluğunda kurulan Facilis, 2012, 2013 ve 2014 yıllan nda Shel Eco-Marathon Avrupa “ya katılarak ülkemizi ve okulumuzu temsil etmiştir. Daha önce 226 takım arasında tasanm kategorisinde Avrupa ikinciliği ödülünü almış olan Facilis ekibi , 2017 yarışları için yenilenen yüzü ile çatışmalarına ara vermeden tüm enerjisi ile  sürdürüyor.
Facüs ekibi tamamını kendi tasarladıktan araçtaki enerji verimliliğini artırmak için malzeme, kontrol sistemi, mukavemet, aerodinamik daflannın üzerine çalışmalar yapmak ve bu çalışmaları insanlığın özelliklede Türk insanın hizmetine sunmak istiyor.

Bunun için İstanbul Teknik Ünivertesi’nin konularında uzman öğretim görevlilerinden, otomobil sektöründe hizmet veren şirketlerden destek alan Facilis’in amacı, Gelecekte insanların rahatlıkla günlük hayatlarında kuşanabilecekleri araçlar tasarlamaktır. İnsanların bir araçtan beklediği konfor, güç ve tasanm gibi beklentilerini karşılamak ve aşmak, son ve en önemli olarak yenilenebilir eneıji kullanarak dünyanın daha fazla kirlenmesini engellemek amaçlannı taşıyan Facilis takımı kendileri ile birlikte bu yanşta olmak isteyen tüm öğrencilere bu hevecaffivasatmak için fırsat sunmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı