Anne ÇocukSaglık

Yalancı Gebelik Hamilelik Nedir, Ne Yapılmalı?

Yalancı Gebelik Hamilelik Nedir ? Yalancı

Gebelik Hamilelik Durumunda Ne Yapılmalı

Bu psikolojik olay, çoğu zaman bebek sahibi olabilmeyi gereğinden fazla istemekte olan bayanlarda görülmesi muhtemeldir.

Bayan 9. aya girildiği devre, 9 hamile bir adayı görüntüsüne sahip olmasına karşın, aslına bakarsak ortada bir bebek yoktur.

Hissedilen hamilelik göstergeleri o kadar gerçeğe yakındır ki, gebe olabileceğini hesaplayarak doktora gitmekte olan  bir bayanı, hekim dahi gebe zannetmesi mümkündür.Yalancı gebelik insanın büsbütün psikolojik şekilde bütün hamilelik emarelerini hissediyor olması halidir.

Dışardan Tam Bir Hamile Görüntüsü Oluşabilir.

Yalancı gebelik hamilelik nedir? Gebelik hamilelik ip uçlarının hemen hemen tamamını yaşaması mümkün olabilmekte

Tamamıyle ruhsal olacak şekilde bunlara inanan bayanın karnında şişlik, aşerme, bulantı ve kusma gibi olaylar ortaya çıkmaktadır.

Bebeğin hareket etmekte olduğunu dahi hissettiğini söyleyebilen yalancı hamilelik yaşamakta olan bayanlar bulunmaktadır.
Erkekte yalancı gebelik hamilelik

Babada hamilelik şikayetleri olması duyunca epey garip gelse de, nadir olaylarda adayında gebelikte görülmüş olan değişimlerin ve şikayetlerin babada da görüldüğü olabilmektedir.

Uzmanlara göre yalancı gebelik hamilelik senelerce sürmesi mümkün olabilmektetir

Yalancı hamilelikler büyük olasılıkla bir iki ay sürebilirken , kimi zamanlarda 9 ay belkide senelerce dahi sürebildiği görülebilmiştir. Bu zamanlarda büyük olasılıkla bayan doğum sancısı ile beraber doktora giderse gerçeği öğrenmiş olacaktır.

Yalancı hamilelik halinin tedavi edilmesinde, bir psikiyatrist yardımı ile bir Jinekolog hekim ortaklık yapması daha iyi sonuç verecektir. Yalancı hamileliğin ruhsal neden ve sonuçları iyice arştırılmalı ve psikoterapiler yardımı ile yalancı hamileliğin neden ve sonuçları ortadan  kaldırmaya çaba gösterilmelidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı