Saglık

Zeka Enerjisinin Artması İçin Neler Yapılabilir?

Zeka Enerjisinin Artmasını Saglamanın Birkaç

Pratik ve Değişik Yolu

Zihinsel ve fizyolojik kabiliyetinizi artırmanızı mümkün kılacak bu uygulamalı yolları ne olursa olsun test edin.

Zeka Enerjisinin Artmak için Egzersize Spora Zaman Ayırmak

Egzersiz yapabilmek, hem fizyolojik hem de ruhsal tesirleri bulunmaktadır. İşe başlamadan evvel hızlıca uygulayacayagınız alıştırmalar,zekanızı güçlü kılmanın mükemmel bir yöntemidir. En önemliside, alıştırma, beyindeki kan ve oksijenin daha fazla pompalanmasına destek olacaktır. Bu, dahada fazla dogru düzğün kararlar alabilmenize ve zekanın dahada güçlü hale gelmesini sağlar.

Hemen hemen çoğumuz, her gün hayatımızda yada işte zorluklarla baş etmeye çalışmaktayız. Yaşantımızın her alanıyla ilğili başarıya ulaşmış olmak isteriz görmez bu her daim olası olamayabiliyor. Her neyse ki zihinsel ve fizyolojik performansımızı arttıracak kolay şeyler yer alıyor. Her gün dogumunda işe başlamadan evvel ne olursa olsun bunları test edin.

Zeka Enerjisinin Artmak için Bol Bol Kitap Okuyun

Beyninizi tekrar canlandırmanın en basit çözümlerinden diğer bir yoluda bol bol okumaktır. Bu her sabahleyin okuduğunuz bir günce yada yazı de olabilmekte. Beyninizi turfanda bilgilerle zenginleştirmek, fizyolojik ve zihinsel sağlığınız için yaşamsal ehemmiyet taşımaktadır. Her gün dogumunda birzda olsa okumayı huy haline getirmek, kafanızı toplamanıza, önceliklerinizi belirlemeye ve şarj olmanızı sağlayabilir.

Zeka Enerjisinin Artmak için Bol Bol Düşünün

Yapılan bilimsel çalışmalar, konsantrasyonun düşünce ve sitresi en aza indirmeye destek olabileceğini göstermekte. Meditasyon yapanlar, bilgiyi epey süratli hatırlayabilmektedirler.

Zeka Enerjisinin Artmak için Uykuyu İhmal Etmeyin

Sayısız deney uygulama, uykunun ansıma kabiliyetini desteklediğini ispat etti. Uyku eksikliği zekasal yeteneği oldukca ciddi durumda etkisinde bırakır. Muntazam bir uyku programına bağlı kalmak, işi gücünü oldukca ciddi durumda artırmaktadır.

Zeka Enerjisinin Artmak için Bol Bol Klasik Müzik

Dinleyebilirsiniz

Mozart’ın ve Beethoven’ın rahatlık dolu müziklerini dinlemenin, zihne ve üretkenliğe yararlı olduğu ifade ediliyor. Klasik müzik dinlemenin, bununla birlikte kişinin uzun vadeli ve soyut düşünme kabiliyetini arttırdığı bildiriliyor. Hem sözel hem de bilişsel yeteneklerinizi artmasını sağlamak için güne klasik müzik dinleyerek başlayın.

Zeka Enerjisinin Artmak için Zeka Oyunları Oynamayı

Alışkanlık Edin

Sudoku, satranç benzer biçimde oyunlar, zeka enerjisini arttırır ve bilişsel rezervler oluşturmanıza destek olacaktır. Her gün birkaç dakika zeka oyunları ile eglenerek, beynin değişik noktalarını kullanabilir, zeka destek çalışmalarını dahada artırabilirsiniz.

Zeka Enerjisinin Artmak için Yeri Geldiğinde Teşekkür Etmekten Çekinme

Belki de mantıksız gelebilir fakat bilimsel olarak, hayatınızdaki minnettar olduğunuz şeylere odaklandığınızda beyninizin henüz fazla çalıştığı tekrar ortaya kondu. Bir deneyde, teşekkürlerini muntazam şeklinde ifade edenlerin, sıhhatli, dahada fazla iyimser, hedeflerine düzğün ilerledikleri ve diğer insanlara daha faydalı oldukları görüldü

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı